django_nedir_halukhackali.com.tr

Django :

Python Programlama Dili için hazırlanmış ve BSD lisansı ile lisanslanmış yüksek seviyeli, hızlı gelişimi ve temiz, pragmatik tasarımı teşvik eden, üst düzey bir Python Web çerçevesidir. Basit kurulumu ve kullanımı, detaylı hata raporu sayfaları ve sunduğu yeni arayüz kodlama yöntemleriyle diğer sunucu yazılımı ve çatılardan kendini ayırmaktadır. İsmi, caz gitaristi Django Reinhardt'tan gelmektedir.

Deneyimli geliştiriciler tarafından inşa edildiğinde, Web geliştirme zorluğunun çoğunu halleder, böylece tekerleği yeniden keşfetmeye gerek kalmadan uygulamanızı yazmaya odaklanabilirsiniz. Ücretsiz ve açık kaynak.

Django Projesi'nin temel hedefi, karmaşık bir yapıda olan ve bir veritabanı kullanan web uygulamalarının gerçekleştirimini kolaylaştırmaktır. Django yeniden kullanılabilirlik, modülerlik, hızlı geliştirme süreci ve DRY prensiplerini sonuna kadar kullanma politikasına sahip bir yapıda tasarlanmaktadır.

Django ayrıca her projeye temel kayıt ekleme, silme, düzenleme ve güncelleme fonksiyonlarını bünyesinde barındıran dinamik bir yönetim paneli sağlar.

🟢 Django, geliştiricilerin uygulamaları konseptten tamamlamaya mümkün olan en kısa sürede almalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

🟢 Django güvenliği ciddiye alır ve geliştiricilerin birçok yaygın güvenlik hatasından kaçınmasına yardımcı olur.

🟢 Web'deki en yoğun sitelerden bazıları Django'nun hızlı ve esnek bir şekilde ölçeklendirme yeteneğinden yararlanır.

🟢 Django'yu sisteminize kurma işlemi boyunca size rehberlik edeyim.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak adım adım Django'yu kolayca kurabilirsiniz.

Django Kurulumuna Git! 🔗

Python Nedir? Bu programlama dili Guido Van Rossum adlı Hollandalı bir programcı tarafından 90’lı yılların başında geliştirilmeye başlanmıştır. Çoğu insan, isminin Python olmasına aldanarak, bu programlama dilinin, adını piton yılanından aldığını düşünür. Ancak zannedildiğinin aksine bu programlama dilinin adı piton yılanından gelmez. Guido Van Rossum bu programlama dilini, The Monty Python adlı bir İngiliz komedi grubunun, Monty Python’s Flying Circus adlı gösterisinden esinlenerek adlandırmıştır. Ancak her ne kadar gerçek böyle olsa da, Python programlama dilinin pek çok yerde bir yılan figürü ile temsil edilmesi neredeyse bir gelenek halini almıştır.

Dediğimiz gibi, Python bir programlama dilidir. Üstelik pek çok dile kıyasla öğrenmesi kolay bir programlama dilidir. Bu yüzden, eğer daha önce hiç programlama deneyiminiz olmamışsa, programlama maceranıza Python’la başlamayı tercih edebilirsiniz.